Miasto Olsztyn - strony www Olsztyna

Dzisiejszy przemysł w coraz większym stopniu oparty jest o nowoczesne technologie. Większość firm inwestuje duże pieniądze w innowacyjne maszyny, ponieważ zdaje sobie sprawę z faktu, iż rynek jest coraz bardziej wymagający. Należy dążyć do tego by produkować szybciej i lepiej.

Obróbka materiałów

Kluczowym elementem procesu produkcji jest obróbka materiału, ponieważ wymaga zazwyczaj zachowania ogromnej precyzji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań takich jak na przykład obróbka skrawaniem CNC możliwe jest nie tylko uzyskanie bardziej dokładnych kształtów ale również znaczne przyśpieszenie produkcji.

W przypadku maszyn sterowanych ręcznie to człowiek był odpowiedzialny za całkowitą kontrolę nad urządzeniem oraz musiał samodzielnie umieszczać w niej kolejne elementy. Jak łatwo się domyślić proces ten był nie tylko pracochłonny i czasochłonny, ale również obarczony dużym ryzykiem wystąpienia błędu.

Technologia CNC (ang. Computerized Numerical Control) umożliwia sterowanie maszynami za pomocą układu wyposażonego w komputer. Obrabiarki CNC działają w sposób automatyczny w oparciu o wcześniej wprowadzony program. W przypadku tych maszyn działanie człowieka zostało ograniczone do zarządzania i nadzoru nad procesem produkcji. Wszystkie niezbędne dane dotyczące sekwencji czynności, ruchów oraz parametrów obróbki są dostarczane maszynie w postaci kodu alfanumerycznego.

Obrabiarki CNC najlepiej się sprawdzają w zakładach zajmujących się produkcją wielkoseryjną i masową. Obróbkę skrawaniem CNC stosuje się w wielu działach gospodarki jednak szczególnie jest ona istotna w: przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle lotniczym, przemyśle elektronicznym, automatyce oraz medycynie.

Jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki jest frezowanie. Proces ten polega na nadawaniu odpowiednich kształtów, ozdabianiu, wygładzaniu oraz łączeniu przedmiotów.

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC to obróbka skrawaniem mająca na celu precyzyjne opracowywanie między innymi płaszczyzn i powierzchni kształtowych. Frezarka wykonuje ruch obrotowy a obrabiany przedmiot ruch posuwany. W trakcie obróbki, ostrza frezarki nie pracują w tym samym czasie, lecz jedno po drugim.

Proces frezowania należy podzielić na trzy główne fazy. Pierwszym i najważniejszym jest opracowanie projektu. Następnie musi być on przetworzony w kod, który zostanie zaimplementowany do komputera sterującego maszyną. Ostatnim etapem jest sama obróbka tworzywa.

Informacja prasowa.



data dodania: 2018.06.21 14:31    data edycji: 2018.06.21 14:31
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji olsztyn.wortale.net.

Wszelkie prawa zastrzeżone 

Kontakt z nami | Reklama na portalu | Redakcja | Nasze portale

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady korzystania & Polityka prywatności | Projekt WORTALE.NET | Wydawca SOLUMA